1. ANASAYFA

  2. GENEL

  3. Ramazan Yakut Kimdir
Ramazan Yakut Kimdir

Ramazan Yakut Kimdir

Ramazan Yakut Kimdir biyografisi ve hayatı? Ramazan Yakut 1960 yılında Yeşilova Köyü’nde doğdu. Ramazan Yakut 1992 yılında Eleşkirt Belediyesi’nde göreve başladı. Başkan Yakut Eleşkirt Devlet Hastanesi müdür yardımcılığı görevine atandı.

A+A-

Ramazan Yakut 1960 yılında Yeşilova Köyü’nde doğdu. İlk öğrenimimi burda tamamladı. Orta ve lise öğrenimi Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı.

Atatürk Üniversitesi Ağrı Meslek Yüksek Okulu, Makine teknirekerliği bölümünden mezun oldu.

1992 yılına kadar lojistik sektöründe serbest ticaretle uğraştı ve 1992 yılında Eleşkirt Belediyesi’nde göreve başladı. 1994-1996 yılları arasında Eleşkirt Belediyesi bünyesinde bulunan Garaj Amirliği görevini yürüttü.

1996 yılında kurumlar arası değişiklikle Eleşkirt Sağlık Meslek Lisesi’ne geçiş yaptı. Uzun yıllar burada hizmet verdikten sonra 2005 yılında Eleşkirt Devlet Hastanesi müdür yardımcılığı görevine atandı.

2006 yılına kadar başarıyla yürüttüğüm müdür yardımcılığı görevini bırakıp Hasta Hakları Birimi’ne birim sorumlusu olarak atandı. 9 yıl hasta hakları biriminde çalıştı.

2006-2015 yılları arasında Sağlık-Sen ilçe temsilciği sorumluluğunu üstlenerek; sağlık çalışanlarının çalışma şartlarını iyileştirerek daha fazla verim sağlayıp halka hizmette bulundu.

2015 yılında emekli oldu. Eleşkirt Belediye Başkanı Ramazan Yakut, evli ve 7 çocuk babasıdır.

İçerik Tarihi: 19 Mart 2020 13:26

İÇERİĞE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.