1. HABERLER

  2. GENEL

  3. Sohbet Edilen Kişilere Güvenilir Mi?
Sohbet Edilen Kişilere Güvenilir Mi?

Sohbet Edilen Kişilere Güvenilir Mi?

Sohbet etmek, sohbet edilen kişilere güvenilir mi? sohbette tehlikeli durumlar nelerdir? sohbetin güvenirliği ve kötü yanları? Sohbet durumundan yalan söylenmesi muhtemel bir olay olduğundan sohbet edilen kişiler arasında güvensizlik oluşturabilmektedir.

A+A-

Sohbet Edilen Kişilere Güvenilir Mi?

Birlikte sohbet edeceğiniz kişiyi daha önce görmediyseniz, ciddi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Karşınızda ki kişiyi tanımanız sohbet güvenliğini bir nebzede olsa artırabilmektedir. Bu nedenle güvendiğiniz ve tanıdığınız kişilerle sohbet etmeniz daha güvenli olabilir.


 
Sohbette Tehlikeli Durumlar Nelerdir?

Sohbet etmenin birçok dezavantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilk olanı sohbet ettiği kişiye, kişisel bilgilerini verebildiğinden dolayı risk faktörü oluşturabilir. Bu kişisel bilgileri karşısındaki kişi kötü amaçla kullanabildiği takdirde kötü sonuçlar doğurabilmektedir.

Sohbet sırasında, karşısındaki kişiye adres, cep telefon numarası ve ev telefonu numarası bilgilerini verebilmektedir. Bununla yetinmeyip aile bireylerinin ad, soy ad gibi kişisel bilgilerini paylaşması bir sohbette güvenirliği azaltan ve tehlike oluşturan durumlardır. Tanımadık kişilere bu bilgiler verilmesi sohbet güvenliği açısından söylenmemesi gerekmektedir.


 
Sohbetin Güvenirliği ve Kötü Yanları?

Sohbet durumundan yalan söylenmesi muhtemel bir olay olduğundan sohbet edilen kişiler arasında güvensizlik oluşturabilmektedir. Yalan söyleminin birçok nedeni olabilir. Örnek olarak karşısındaki kişiye kendini başka bir karakterde tanıtma isteği olabilir. Daha başka kötü amaçlıda yalan söylenebildiği için sohbet edilen kişilere güven konusunda dikkatli olunmalıdır.

Bu yalan söylemi yalan söylenen kişiye hayal kırıklığına uğratabilir. Sohbet sırasında küfür, argo ve benzeri söylemler kişinin güvenilirliğini düşürmektedir. Sohbet sırasında kişiler kredi kartı numarası isteme ve benzeri şeyler isteyebilmektedir. Bu sohbet eden kişinin güvenilirliğini şüpheye düşürmektedir. Sohbet sitelerinde verilen her linke tıklamamak faydalı olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.